Ką reiškia vardas Vanda ? Vardo Vanda reikšmė, kilmė, vardadieniai:

Vanda - suslavintas germ., iš lenk. Wanda — (pagal A. Briuknerį) magistro Vincento apie 1200 m. pramanytas vardas iš tariamo upėvardžio Vandalus, klaidingai priskirto Vyslai (vandalai — viena iš germanų genčių), šiuo vardu vadinta populiaraus padavimo herojė skenduolė, 1831 m. vardas įrašytas į lenkų kalendorių. Visai įmanoma šį vardą laikyti baltiškos kilmės — padavimo mergina skenduolė galėjo būti pavadinta paribyje su jotvingiais ar prūsais girdėtu vediniu iš šaknies vand-: liet. vanduo, prūs. wunda, plg. prūs. avd. Wande, Wandre, liet. avd. Vandys (plg. vv. Vandžiogala).

Vardadienis: Birželio mėn. 23 d. – Vandos vardo diena.

Tai protingo, gabaus techniniams mokslams ir elektronikai žmogaus vardas. Jis nevengs konfliktų ir ginčytis su šiuo žmogumi turėtų būti sunkoka, nes logikos ir ambicijų jam nepritruks. Deja, šias ambicijas reikėtų pastoviai stimuliuoti, nes jos gali staiga išblėsti.

Panašūs vardai:

 1. Vandenė
 2. Vandalius
 3. Valtrūda
 4. Vandalinas
 5. Vaišvilė
 • VANDA

  nuostaba,nes sis vardas yra kazkuom ypatingas ir visiems grazus

 • vanda

  mano varda ,,pavoge,,jonai ir janes

 • Vanda

  Vaikystei mano vardas nepatikdavo tik jaunystei supratau kad dabar tei retas vardas bei grazus

  • Vanda

   Kad vardas senas,tai zinojau.Kad lietuviskos kilmes labai abejociau.Bet labiausiai nustebino gyvenant Amerikoje, kad daug juodu moteriskiu siuo vardu vadinasi.